Наша бібліотека

НАША БІБЛІОТЕКА

Бібліотека – це незвичайне місце, де не тільки зберігаються книжки, це те місце, де кожний знайде собі затишок і відкриє для себе новий світ.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО БІБЛІОТЕКУ

Бібліотека розташована на другому поверсі школи та має підрозділи: абонемент, читальний зал, книгосховище.

Загальна площа приміщення бібліотеки :

- Книгосховище -24.1м

- Бібліотека - 30.9 м

Фонд підручників – 13680 примірників.

Основний фонд – 12411 книг

Завідує бібліотекою : Позднякова Олена Георгіївна

Бібліотекар :Саніна Олена Юріївна , стаж роботи 8 років

​            Позднякова Олена Георгіївна , 42 роки.

Саніна Олена Юріївна , стаж роботи 8 років.

Основнi завдання i напрямки дiяльностi шкiльної бiблiотеки:

– сприяти реалiзацiї державної полiтики в галузi освiти, розвитку навчально-виховного процесу;

– формувати в школярів прагнення до книги як джерела духовного розвитку;
– виховувати у школярiв iнформацiйну культуру, культуру читання, прищеплювати навички самостiйної роботи з книгою;
– формувати вмiння користуватися бiблiотекою, її послугами, книгою,її довiдковим апаратом i розвивати творчу думку, пiзнавальнi здiбностi та iнтереси школярiв, сприяти успiшному засвоєнню ними навчальних програм;
– подальше розвивати iнформативнi функцiї шкiльної бiблiотеки;
– виховувати шанобливе ставлення до книги як головного джерела знань;
– сприяти рiзними формами i методами бiблiотечної роботи самоосвiтi учнiв, пiдвищенню методичної, педагогiчної майстерностi вчителiв шляхом популяризацiї педагогiчної лiтератури та iнформацiї про неї;
– надавати допомогу в навчально-виховному процесi по проблемній темі школи «Від якісної зміни "образу школи" - до якісної освіти"

Проблема, над якою працюють бібліотекарі ЗОШ №9:

«Впровадження в практику роботи шкільної бібліотеки  нових інформаційних технологій»

Права користувачів

- Користувачами бібліотеки є учні школи, вчителі, вихователі, людинний обслуговуючий персонал.

-Користування бібліотекою безкоштовне.

- Користувачі шкільної бібліотеки мають право: - одержувати у тимчасове користування книги та інші носії інформації додому і для користування у читальному залі з фонду бібліотеки; - користуватися бібліографічним, довідково-інформаційним обслуговуванням, яке надає бібліотека; - брати участь у масових заходах по популяризації літератури, які проводить бібліотека; - обирати і бути обраним до активу бібліотеки;

-Кількість творів друку та інших носіїв інформації, які видаються у читальному залі не обмежується.

-Рідкісні та цінні книги та інші носії інформації, єдині примірники, довідкові видання додому не видаються.

Обов'язки користувачів

-При запису до бібліотеки користувач повинен ознайомитись з «Правилами користування шкільною бібліотекою» і підтвердити їх виконання підписом на читацькому формулярі.

- Користуючись книгами з бібліотечного фонду, користувач повинен дбайливо ставитись до них; в разі виявлення дефектів, попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на книзі відповідну позначку.

- Особи, які заподіяли шкоду фонду бібліотеки, несуть матеріальну відповідальність у відповідності з чинним законодавством.

- Користувачі, які загубили книги з фонду бібліотеки або заподіяли непоправну шкоду, зобов’язані замінити їх аналогічними книгами або такими, які вважаються бібліотекою рівноцінними. Якщо заміна книги неможлива, користувачі відшкодовують її дворазову вартість.

- За втрату книг з фонду бібліотеки та пошкодження їх неповнолітніми користувачами матеріальну відповідальність несуть їх батьки, опікуни, поручителі.

- Користувачі можуть бути позбавлені права користування бібліотечним фондом за умов порушення «Правил користування шкільною бібліотекою»: - за затримку книг терміном один місяць; - за порушення порядку у бібліотеці – терміном на один тиждень.

- Учні школи зобов’язані давати свої підручники шкільній комісії для перевірки стану збереження підручників.

- У випадку псування чи пошкодження підручника комісія має право забрати його в учня на певний термін (до належного ремонту зіпсованого підручника, який учень повинен здійснити у бібліотеці школи).

-Користувачі повинні бережливо ставитися до фонду і майна бібліотеки, підтримувати тишу і порядок у приміщенні бібліотеки.

ЄДИНІ ВИМОГИ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ ПІДРУЧНИКІВ:

1. Одержавши підручники у бібліотеці, продивись їх. При виявлені пошкоджень повідом бібліотекаря.

2. Обгорни підручники, зроби закладки.

3. Перш ніж працювати з книгами, помий руки.

4. Не роби поміток у книзі ручкою чи олівцем.

5. Зберігай підручники у спеціально відведеному для них місці.

6. Загубив чи пошкодив підручник – поверни до бібліотеки такий самий або заміни іншим, рівноцінним за змістом і вартістю

.